دلاور گیلانی
 
در پی کشف یک گور دسته جمعی در پادگان اشرف متعلق به شهدای عراقی، سرکردگان منافقین سعی بر مسکوت گذاشتن این مسئله دارند.
خبرگزاری فارس: کشف اجساد شهروندان و مسئولان عراقی در پادگان اشرف

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مؤسسه راهبردی «دیده بان»، یک منبع سیاسی بلند پایه عراقی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری المستقبل العراق گفت: آنطور که از شواهد پیداست این گور دسته ‌جمعی متعلق به اجساد شهروندان شیعه و مسئولان و افسران و شیوخ و عالمان دینی عراقی است.

این مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، افزود: اینها اجساد کسانی است که در فاصله سال‌های 2006 تا 2009 ربوده شده و بدست عوامل منافقین به قتل رسیده‌اند.

در این قتل‌ها پای برخی مسئولین سابق عراقی از جمله «طارق الهاشمی» معاون مخلوع و فراری رئیس جمهور که به جرم تروریسم تحت پیگرد قرار دارد و همچنین عوامل سفارت آمریکا در میان است و از این رو هم آمریکایی‌ها و هم برخی از اطرافیان طارق‌هاشمی و مخالفان نوری مالکی برای پنهان‌سازی این گور دسته جمعی به تکاپو افتاده‌اند.

این مقام مسئول همچنین گفت: دولت آمریکا حتی تلاش می‌کند طرف‌های این مساله را راضی کند تا در این گورستان بازرسی و نبش قبر صورت نگیرد و آنچه در داخل این گورستان کشف شده را مصادره کند یا اجساد عناصر سازمان خلق در گورستانی دیگر در همین پادگان مبادله کند.

وی همچنین ادامه داد: منافقین برای مخفی سازی واقعیت ماجرا، حتی قصد دارند که اجساد این گور دسته جمعی را اعضای پادگان اشرف معرفی کنند که خود سازمان اقدام به پاکسازی و حذف فیزیکی آنها کرده است.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/۱۱/۱٩ توسط محمد رضا