دلاور گیلانی
 

امیر قره‌باغی مطرح کرد

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش گفت: پرواز‌های برد بلند و پرواز در ارتفاع پست و تاکتیک‌های متفاوتی مورد تمرین خلبانان نیروی هوایی قرار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: تاکید بر پرواز‌های برد بلند و ارتفاع پست در نیروی هوایی ارتش

امیر خلبان محمد قره‌باغی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش در برنامه تلویزیونی ثریا با بیان اینکه ما در آمادگی صددرصدی برای مقابله با هر تهدیدی هستیم، گفت: توان خوبی در نیروی هوایی ارتش ایجاد شده و مسیر اورهال و آموزش خلبانی به خوبی طی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه از لحاظ تسلیحات و سیستم‌های به روز شده هواپیما در شرایط خوبی هستیم، تأکید کرد: در کنار تسلیحات و تجهیزات رزمندگان ما با اعتقاد و ایمان از کشور دفاع می‌کنند.

قره‌باغی در ادامه تصریح کرد: ما طراحی‌های مختلفی بر روی پرنده‌ها و رادارها داریم و به توانمندی‌های خوبی دست یافته‌ایم که کسی فکر تجاوز به آسمان ایران را در سر نخواهد داشت.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: در مورد هر تکی، پاتکی است و هرکشوری طرح‌ریزی‌هایش را به گونه‌ای انجام می‌دهد که غافلگیر نشود که این یک آمادگی دفاعی را در نیروهای مسلح می‌طلبد و ما این آمادگی را در نیروی هوایی ارتش با طرح‌های مختلف کسب کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: این طرح‌ها هر روز به روز می‌شود تا توانمندی ما به صورت صد در صدی باشد. یک نیروی نظامی که می‌خواهد آمادگی دفاعی خود را حفظ کند باید تمرینات را در دستور کار داشته باشد که ما نیز تاکتیک‌ها و پرواز‌های مختلفی در این راستا داریم.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش ادامه داد: ما همچنین در رزمایش‌هایی که در طول سال برگزار می‌کنیم آمادگی خود را بالا می‌بریم و نیروی هوایی ارتش به عنوان یک پدافند هوا پایه در سطح کشور عمل می‌کند.

قره‌باغی تأکید کرد: آمادگی ما در سطحی است که هرگاه دستوری داده شود نیروی هوایی در لحظه وارد عمل می‌شود.

وی ادامه داد: پرواز‌های برد بلند و پرواز در ارتفاع پست و تاکتیک‌های متفاوتی مورد تمرین خلبانان نیروی هوایی قرار می‌گیرد.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش تأکید کرد: در صورتیکه تهدیدی علیه کشورمان صورت بگیرد نیروی متجاوز با ضربات مهلک نیروی هوایی ارتش روبرو خواهد شد.

قره‌باغی در پایان از خدمات و تلاش‌های شهید میرعسگری در حوزه ساخت و طراحی هواپیما تقدیر کرد.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/۱۱/٢٧ توسط محمد رضا