دلاور گیلانی
 
 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش ساختند بنیامین نتانیاهو در حالی که در تلاش برای تشکیل ائتلافی به منظور تصویب بودجه ریاضت آمیز اقتصادی است، حدود 1750 پوند را صرف خوردن بستنی مورد علاقه‌اش کرده است.


به نقل از روزنامه گاردین، افشای گزارشی درخصوص اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیش از 1700 پوند را صرف ارضای میل شدید خود به بستنی خوردن کرده باعث موجی در رسانه‌های این رژیم شده و فرصتی را برای مخالفان سیاسی‌اش فراهم کرده است.

 حساب‌های خانگی نتانیاهو نشان می‌دهد وی در سال 2012 معادل 10 هزار شِکِل (حدود 1750 پوند) را صرف خرید بستنی کرده که توسط کارکنان تحت امرش از فروشگاهی در بیت‌المقدس خریداری شده‌اند.

 یک روزنامه اقتصادی اسرائیلی به نام "کالکالیست" این گزارش را منتشر کرده و عنوان داشته که این بودجه در هر ماه 14 کیلو بستنی را برای رهبر اسرائیل و خانواده‌اش تامین کرده است.

 بستنی‌های مورد علاقه نتانیاهو وانیلی و پسته هستند.

 این افشاگری در زمانی ناگوار برای نتانیاهو انجام می‌شود چرا که وی در تلاش است تا دولت ائتلافی گسترده‌ای را برای تصویب یک بودجه ریاضت آمیز پر مناقشه که فشارها را بر معلمان، کارگران و افسران پلیس افزایش می‌دهد تصویب کند.

 شلی یاچیموویچ، رهبر حزب کارگر اسرائیل و مخالف سیاسی نتانیاهو عکسی تمسخرآمیز و دست کاری شده از نتانیاهو با یک بستنی در دست منتشر کرده که جمله معروف منتسب به ماری آنتوانس را به گونه‌ای دیگر می‌گوید: "اگر مردم نان ندارند، خب بستنی بخورند!"


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/۱۱/٢۸ توسط محمد رضا