دلاور گیلانی
 
امیر معین‌وزیری :
شهید سنجابی علاوه بر نظامی‌گیری ورزشکاری زبده بود

یکی از همرزمان شهید سنجابی گفت: شهید سنجابی افسری شایسته و شجاع بود که ضمن برخورداری از آمادگی جسمانی در زمینه علمی دارای جایگاه رفیعی بود.

خبرگزاری فارس: شهید سنجابی علاوه بر نظامی‌گیری ورزشکاری زبده بود

 

امیر نصرت‌الله معین‌وزیری از همرزمان امیر شهید علی‌رضا سنجابی ، با اشاره به خصوصیت و ویژگی‌های شهید سنجابی، وی را افسری ورزیده و با روحیه عنوان کرد و گفت: ایشان علاوه بر اینها، فردی ورزشکار بود و در رشته کشتی، مقام قهرمانی نیز در سطح کشوری به دست آورد و به عنوان نیروی ویژه هوابرد نیز در ارتش به خدمت مشغول بود.

وی افزود: امیر سنجابی دارای مدرک دکتری در مسائل استراتژیک بود و به زبان انگلیسی نیز تسلط داشت و در دو دانشگاه دافوس (فرماندهی و ستاد) و دانشگاه عالی دفاع ملی به تدریس می‌پرداخت.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امیر سنجابی در دوران دفاع مقدس معاونت فرماندهی قرارگاه شمال غرب کشور را بر عهده داشت و پس از آن به عنوان مدیر بخش پژوهش دانشگاه فرماندهی و ستاد به کار خود ادامه داد.

امیر معین‌وزیری ادامه داد: شهید سنجابی از افسران شجاع و شایسته بود که بر اثر بمباران شیمیایی دشمن دچار عارضه شیمیایی شد و همین مسأله منجر به شهادت وی شد.

وی اظهار داشت: بنده زمانی در دانشگاه دافوس، استاد امیر سنجانی بودم و بعد نیز به عنوان همکار در کنار این شهید بزرگوار در بخش پژوهش دانشگاه دافوس به کار مشغول شدم.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۱/۱٢/٢ توسط محمد رضا